Close

Trajnim: Menaxhimi i Mjedisit dhe Energjisë

Familja ISO 14000 – Menaxhimi i mjedisit

Familja ISO 14000 e standardeve ofron mjete praktike për kompanitë dhe organizatat e të gjitha llojeve që kërkojnë të menaxhojnë përgjegjësitë e tyre mjedisore.

ISO 14001: 2015 dhe standardet mbështetëse, të tilla si ISO 14006: 2011 përqendrohen në sistemet mjedisore për të arritur sa më sipër. Standardet e tjera në familje përqendrohen në qasje specifike siç janë auditimet, komunikimet, etiketimi dhe analiza e ciklit të jetës, si dhe sfidat mjedisore si ndryshimet klimatike.

ISO 50001 – Menaxhimi i energjisë

Përdorimi i energjisë në mënyrë efikase ndihmon organizatat të kursejnë para, si dhe të ndihmojnë në ruajtjen e burimeve dhe në trajtimin e ndryshimeve klimatike. ISO 50001 mbështet organizatat në të gjithë sektorët për të përdorur energjinë në mënyrë më efikase, përmes zhvillimit të një sistemi të menaxhimit të energjisë (ENMS).

ISO 50001 bazohet në modelin e sistemit të menaxhimit të përmirësimit të vazhdueshëm që përdoret edhe për standarde të tjera të njohura si ISO 9001 ose ISO 14001. Kjo e bën më të lehtë për organizatat që të integrojnë menaxhimin e energjisë në përpjekjet e tyre të përgjithshme për të përmirësuar cilësinë dhe menaxhimin e mjedisit.

  1. Programet e kualifikimit të ofruara nga EQSC
  1. Trajnime të ofruara në partneritet me Quality Austria

Regjistrimet mbyllen të paktën 2 javë përpara datës së caktuar të trajnimit. Për më tepër informacion apo regjistrim në këto trajnime ju lutem na kontaktoni.

xnxx cartoon originalindianporn.pro arabs18.com rikose hentai.name satellizer el bridget hentai xvedios indian new fuckindianporn.mobi animal blue film com nokia 8 sobazo.com vivo v9 youth holy wood sex desiporn.pro indian sleeping sex
sexy video filme redwap2.com hit sexy videos first night mms longindiantube.mobi www.kirtu tara alisha hot iwanktv.pro hot sex xxx videos sex beeg abdulaporno.com india teen porn assamese fuck cyberpornvideos.com doctor fuck patient
tamil olu videos wildindianporn.mobi hindi xxxc indian sexygirl screwmyindianwife.info indian sexy hd video com indian sex video hd wowindianporn.mobi www bf moves com tamilrockers.li indiansharing.mobi hindi poran telugu sex full redwap.me 9xm buddy